Stap, na mijn zwembeurt, op de fiets. De werkweek op het Stadhuis begint met een overleg met het team naaste medewerkers (‘secaba’). We zijn weer compleet. En dat is fijn want de agenda is vol. Bestuursadviseur Ellis laat op de vergadertafel een pot paaseitjes achter. Benieuwd hoe lang die meegaat. Ik blijf ervan af. Vergaderingen van de staf veiligheid, de vierhoek en de driehoek volgen. Neem aan het eind van de ochtend met chef kabinet Eline en Pauline van het bestuurssecretariaat een aantal agenda-issues door. Gemeentesecretaris Ilma Merx wipt aan in verband met een actualiteit.
Gebruik aan het begin van de middag bij Mauce aan de Theresiastraat de lunch met ras-ondernemer Hans Biesheuvel. Buiten op het terras in de zon. Ontvang ’s middags op verzoek van gemeenteraadslid Fatima Faïd (Haagse Stadspartij) in de collegekamer een bewoner die met een nare situatie is geconfronteerd. Constructief gesprek. Wordt vervolgd. Neem – online – een ‘Future Cities’-podcast op met ambtgenoot Përparim Rama (Prishtina, Kosovo).
Maak aansluitend samen met medewerker Evelien Bouwman kennis met een kandidaat voor de vacature directeur communicatie.
Neem uit handen van de schrijver, Loek van Noort, een boek in ontvangst over de geschiedenis van de Reinkenstraat (‘Geschiedenis van een Haagse woon- en winkelstraat’).
Een aardig gesprek met de zeer actieve en bevlogen Neerlandicus volgt. Praat aan het eind van de middag bij met raadsgriffier Lilianne Blankwaard en gemeentesecretaris Ilma Merx. Fiets naar huis. Bereid het avondeten. Ruim op en doe de stukken af die in de stadhuistas zitten. Ga op tijd naar bed.