Toespraak door burgemeester Van Zanen bij het jaarlijkse ondernemersgala op zaterdag 28 maart 2026 in het Atrium
Ondernemers,
Geachte aanwezigen, wethouder Icar,
Van harte welkom in het stadhuis, de huiskamer van onze stad. Goed om u hier te zien.
We leven in een tijd van geopolitieke onrust, stijgende kosten en voortdurende verandering. Dat vraagt veel van ondernemers.
Juist daarom is het zo waardevol dat we hier vanavond samenkomen.
Niet ondanks die omstandigheden, maar juist dankzij de veerkracht die u als Haagse ondernemers elke dag laat zien.
Want u bent en blijft een motor van deze stad.
Mooi dat we hier vanavond met zo’n 350 ondernemers bijeen zijn.
Om elkaar te ontmoeten, om vooruit te kijken en om met elkaar te spreken over de toekomst van Den Haag. Zeker ook in het licht van de recente gemeenteraadsverkiezingen.
Goed om te zien dat ook verschillende lijsttrekkers en raadsleden aanwezig zijn. Want dit is waar het om draait: elkaar vinden, elkaar begrijpen en samen bouwen aan de stad.
Vanavond staat in het teken van betrokkenheid bij initiatieven die lokaal impact hebben. Initiatieven die laten zien dat ondernemerschap en maatschappelijke verantwoordelijkheid hand in hand gaan.
We mogen vanavond twee bijzondere doelen ondersteunen.
Een speciaal welkom aan Prinses Laurentien, samen met haar dochter Eloise van Oranje. Zij zijn hier om de My Lima Lima Foundation te vertegenwoordigen. Dank daarvoor.
Daarnaast is het mooi dat we, net als vorig jaar, opnieuw een financiële impuls mogen geven aan stichting Vitalis.
Deze twee doelen dragen elk op hun eigen manier bij aan een sterkere en socialere stad.
Bijzonder is ook de aanwezigheid van een internationale tafel vanavond. Dat onderstreept opnieuw dat Den Haag als Stad van Vrede en Recht niet alleen lokaal geworteld is, maar ook internationaal verbonden.
Let me take a moment to welcome our international guests.
We are proud to have you here in the city hall of The Hague tonight.
This city is built on openness, collaboration and entrepreneurship.
I hope you feel at home, and I wish you an inspiring evening.
Graag benoem ik ook de inzet van Rabobank Regio Den Haag, onder leiding van Harry Wientjens. Dankzij hun bijdrage zitten er vanavond twaalf jonge ondernemers aan tafel. Een nieuwe generatie, die laat zien dat de toekomst van onze stad in goede handen is.
En dan zijn er nog de 150 studenten die vanavond, onder professionele begeleiding, in de keuken en bediening staan. Ook zij maken deze avond mogelijk en tonen hoeveel talent er in deze stad aanwezig is.
We zien hier vanavond vertrouwde gezichten, maar ook veel nieuwe. En dat is misschien wel het mooiste: dat dit gala blijft vernieuwen en verbinden.
Volgend jaar vieren we de twintigste editie van het Ondernemersgala Den Haag. Een mijlpaal en een prachtig moment om naar uit te kijken. We gaan daar samen iets bijzonders van maken, voor elkaar en voor de stad.
Terug naar het hier en nu.
Laten we dit ondernemersgala gebruiken waarvoor het is bedoeld:
ontmoet elkaar, voer goede gesprekken, leg nieuwe verbindingen.
En doe vooral waar ondernemers goed in zijn:
kansen zien en ze vervolgens benutten.
Ik wens u een mooie en inspirerende avond.
Dank u wel.