Jubileum 50 jaar Stoomgroep West Zuiderpark + Stadspenning 27 september 2025

 

Vrienden van het stoomwezen en de modelspoorhobby,

 

Vijftig jaar geleden werd de eerste rails gelegd voor een Haags icoon: de treintjes in het Zuiderpark. Meerdere generaties Hagenaars en Hagenezen hebben ondertussen wel eens een rondje meegereden. Wat begon met een eerste stukje spoor van 350 meter is uitgegroeid tot een reeks van sporen. In totaal vijf kilometer lang, met de Parkbaan als laatste grote uitbreiding. Voor de verbouwing van de sportcomplexen moest de Parkbaan opnieuw worden aangelegd. Zoals de baan er nu bij ligt, is ze tien jaar oud. Nog een jubileum dus. Wat de stoomgroep betreft had er nog meer spoor kunnen zijn, maar de HTM begon concurrentie te vrezen.

Er wordt bij de club niet alleen met stoom gereden, maar ook met treintjes op diesel, benzine, hybride en elektrisch. De club zit goed in zijn werkplaatsen, seinhuizen, remises en wat er nog meer nodig is. Het laat zien wat een enthousiaste groep vrijwilligers voor elkaar kan krijgen. Daarmee bewijst de stoomgroep niet alleen zichzelf een dienst, maar eigenlijk alle inwoners en bezoekers van Den Haag. De treintjes in het Zuiderpark zijn een fijne attractie voor jong en oud. Nog een reden om het meest Haagse park van de stad te bezoeken.

De Stoomgroep West Zuiderpark slaagt er al een halve eeuw in om vooral op eigen kracht, maar natuurlijk ook met sponsors en de gemeente, actief te blijven. Voor de leden van de stoomgroep en zeker ook voor alle Hagenaars, Hagenezen en bezoekers van buiten die van deze attractie in het park genieten. Het maakt de toekenning van de Stadspenning bij dit vijftig jarig jubileum, meer dan gerechtvaardigd.

Van harte gefeliciteerd.