Dinsdag 28 oktober

Haast me na het zwemmen naar het Stadhuis van Delft. Woon tegen half acht op uitnodiging van ambtgenoot Alexander Pechtold een werkontbijt bij over de Oude Lijn.

De Oude Lijn is een belangrijk project voor de Zuidelijke Randstad waarin mobiliteit, werk en wonen bij elkaar komen. Een complexe opgave bovendien. Doe dit mede in MRDH-verband samen met de ambtgenoten Carola Schouten (Rotterdam) en Leendert de Lange (Wassenaar). Ook Nanning Mol (Dordrecht), Harald Bergmann (Schiedam) en Peter Heijkoop (Leiden) nemen deel. Goed overleg, waarbij vanuit het bedrijfsleven Femke Brenninkmeijer (namens de Economic Board Zuid-Holland) en de NS (Wouter Koolmees) en ProRail (John Foppen) vertegenwoordigd zijn. Evenals de rijksoverheid en de provincie. Nuttig. Wordt vervolgd. Zit, terug in Den Haag, vanaf half tien de wekelijkse vergadering voor van het college. Koppel ’s middags de resultaten terug aan een aantal naaste medewerkers.

Ben in de loop van de middag kort thuis. Fris me op en stap op de fiets voor het doen van een paar boodschappen aan de Frederik Hendriklaan en aan de Van Boisotstraat. HTM-directeur Jaap Bierman belt. Hij informeert me over (persoonlijk) nieuws dat morgen naar buiten komt. Ben aan het begin van de avond terug op het Stadhuis. Heb in de collegekamer overleg met achtereenvolgens de bouwers van de vreugdevuren op Scheveningen en Duindorp. Herke Elbers en Mark Kram (beiden van de directie Veiligheid) vergezellen me. Beluister ‘s avonds flarden van het radioverslag van de bekerwedstrijd FC Den Bosch-ADO Den Haag (3-3). FC Den Bosch wint na strafschoppen. Ben not amused over wat zich verder rond de wedstrijd heeft afgespeeld, met voetbal heeft het in ieder geval niets te maken.