Fiets in alle vroegte heen en weer naar het zwembad. Wens Pien Dickes vader van harte geluk met de Europese hockeytitel. Hij straalt. Trek m’n zwembanen. Ga terug thuis aan de wandel in de wijk. Fiets in de loop van de ochtend naar het Stadhuis. Wandel samen met plv. kamerbewaarder René naar het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat aan de Rijnstraat. Heb in de Rijnzaal samen met de voorzitter van de Vervoerregio Amsterdam, wethouder Melanie van der Horst, VNG-voorzitter Sharon Dijksma en Brabants gedeputeerde Stijn Smeulders (namens het IPO) een bestuurlijk overleg met de staatssecretaris van Openbaar Vervoer en Milieu, Thierry Aartsen. De algemeen directeur van de MRDH, Christel Mourik, vergezelt me. Wordt vervolgd.
Wandel rond het middaguur in m’n eentje terug naar het Stadhuis. Gezellig om Melenie van het bestuurssecretariaat weer te zien. Maak ’s middags samen met kabinetschef Eline en directeur Veiligheid Herke in mijn werkkamer kennis met de recent aangetreden plv. secretaris-generaal van het ministerie van Buitenlandse Zaken, Hans Docter. Hans blijkt een ervaren diplomaat, bekend met de klappen van de zweep. Neem aansluitend een paar actualiteiten door met Gabriella Sancisi, Director of the Protocol and Host Country Affairs Department (DPG, directie protocol en gastlandzaken) op hetzelfde departement.
Praat in de loop van de middag bij met gemeentesecretaris Ilma Merx en met bestuursadviseur Maarten Beks. Bel met reisadviseur Pauline. Mijn broer Koos belt (“Helaas zijn de bankrekeningen geblokkeerd. We moeten eerst naar de notaris”). Fiets aan het eind van de middag naar huis. Doe een paar boodschappen in de Keizerstraat. Geniet van de zon op mijn balkon en zie flarden van de voetbalwedstrijd Jong Utrecht-ADO Den Haag (2-2) op televisie.
