Trek m’n zwembaantjes. Kom op het Stadhuis om negen uur – vaste prik – in de collegekamer bijeen met een aantal naaste medewerkers voor het ‘secaba-overleg’. Nemen de agenda van de afgelopen en de komende week door. Zit aansluitend de wekelijkse vergadering van de driehoek voor, vandaag voor een groot gedeelte in het teken van ADO Den Haag. Heet algemeen directeur Natascha van Grinsven-Admiraal en haar naaste medewerkers Leo Vellekoop (manager veiligheid) en Koos Roeg (supporterscoördinator) welkom. Het nieuwe seizoen is sportief gezien goed begonnen. Bespreken hoe de club de positieve lijn op veiligheidsgebied kan voortzetten. Zetten dit na afloop van het overleg kracht bij met het ondertekenen van het Convenant Veiligheid Betaald Voetbal Den Haag 2025-2026.

Zit aan het eind van de ochtend de staf veiligheid voor.
Gebruik de lunch in het Oude Stadhuis aan de Dagelijkse Groenmarkt. Maak (nader) kennis met de nieuwe ambassadeurs voor Zuid-Korea, Angola, Vaticaanstad (de nuntius), Turkije en België. De ambassadeurs vertellen over hun focus voor de komende jaren en geven hun eerste indrukken van Nederland in het algemeen, en Den Haag in het bijzonder. Waardevol. Camilla (kabinetszaken) en Peter (directeur Internationaal) vergezellen me.

Maak ’s middags samen met chef kabinet Eline kennis met Anja Mutsaers, onder andere de eerste vrouwelijke partner van advocatenbureau De Brauw Blackstone Westbroek en nu universitair docent aan de Vrije Universiteit. Prettig gesprek.
Ontvang goede bekende Yunus Emre Cicek. Kon door een actualiteit helaas op het laatste moment niet bijdragen aan een mede door hem georganiseerde bijeenkomst in het Vredespaleis. Praat bij en maak kennis met Semahat Kulcu en Bora Ozdemir, respectievelijk voorzitter en directeur van het Platform INS. Het platform zet zich in voor de ‘Kunst van het Samenleven’ door het organiseren van dialoog en activiteiten om nieuwe mensen te leren kennen (en zo eenzaamheid tegen te gaan). Krijg ook informatie over de activiteiten van stichting Seva die in Escamp actief is. De focus ligt op emancipatie, participatie, actief burgerschap en sociaal-culturele activiteiten met als doel ontmoetingen te organiseren tussen stadgenoten van verschillende levensbeschouwingen en culturen. Zie uit naar verdere samenwerking. Heb aan het eind van de middag, terug thuis, een online overleg met de gemeentesecretaris. Nemen de agenda van de collegevergadering van morgenochtend door.
Woon ’s avonds in het wijkcentrum Mariahoeve aan Ivoorhorst een inloopbijeenkomst bij voor bewoners en omwonenden van de Tarwekamp. Wijkz heeft de spiegelzaal boven gereedgemaakt en de koffie en thee klaargezet. Veiligheidsregisseur Estelle Guinot en stadsdeeldirecteur Casper van der Feltz ontvangen me allerhartelijkst. De opkomst is goed. Wijkagent David Wattèl is er ook bij. Praat aan alle tafels met zoveel mogelijk van de aanwezigen. Er is, nu ruim negen maanden later, nog veel te bespreken.

Besteed, in de loop van de avond terug thuis, aandacht aan de inhoud van de tas van het Stadhuis.