Ochtendwandel in de wijk. Fiets heen en weer naar de Keizerstraat voor een paar boodschappen. Doe datzelfde eveneens op de fiets in de Frederik Hendriklaan. Ruud Lapré wipt aan. Spraken elkaar – samen met zijn echtgenote Marga – recentelijk op het Lange Voorhout. Hij bezorgt als beloofd drie boeken van zijn hand: ‘Cape town calling, gedichten’, ’25 jaar plezier in kunst, over kunst, kunstbeleving en collectiebeheer’ en ‘Eugène Brands, 10x verzameld’. Wat een verwennerij.
Heb vanmiddag een vol programma. Begin met een werkbezoek aan de Veiligheidsdag in Laak. Het is de achtste dit jaar. Eerder vonden veiligheidsdagen plaats in Loosduinen, Schilderswijk, Scheveningen, Leidschenveen-Ypenburg, Haagse Hout, het Zuiderpark en Segbroek. De eerstvolgende veiligheidsdag vindt plaats in Wateringse Veld. De veiligheidsregisseurs Paulien Schoof en Dagmar Oord verwelkomen me en begeleiden me tijdens mijn rondgang over het terrein. Begroet drie medewerkers van de politie Laak. Zij organiseerden deze veiligheidsdag in de Thijssestraat. Complimenteer hen met het resultaat.
Het blijkt een zonnige dag met veel enthousiaste mensen – jong en oud. Goed om te zien dat zoveel partners vanuit het veiligheidsdomein willen laten zien hoe zij onze stad veilig houden. Het zijn de politie (met onder andere wijkzorg, de ME, de Technische Eenheid, Forensische opsporing), Handhaving en boswachters, brandweer, preventie (directie Veiligheid), de hennepcontainer, Ondermijningsbus, Escaperoom Jonge Aanwas, Stop Straatintimidatie, het Rode Kruis, Mobiel informatiepunt arbeidsmigranten, Ambulance, Landmacht, Koninklijke Marechaussee, USAR, Jongerenwerk (Wijkz en Click Jongeren) en Hof Wonen, Staedion en Haagwonen. Chapeau. Bericht erover op Instagram.

Fotograaf: Valerie Kuypers
De veiligheidsdagen zijn laagdrempelige, lokaal georganiseerde evenementen waarbij bewoners in contact kunnen komen met verschillende veiligheids- en ketenpartners. Tijdens deze dagen wordt op een toegankelijke manier voorlichting gegeven over veiligheid en leefbaarheid, is er ruimte voor ontmoeting en gesprek en kunnen bewoners kennismaken met het werk van de betrokken organisaties (veelal geüniformeerde beroepen). Op deze wijze dragen veiligheidsdagen bij aan het versterken van vertrouwen in de overheid, het vergroten van meldingsbereidheid en het bevorderen van maatschappelijke weerbaarheid en sociale cohesie in onzen buurten en wijken.
Drink na afloop in het Stadsdeelkantoor aan het Slachthuisplein een kop koffie. Dagmar en Paulien praten me bij over Laak.
De Lukaskerk aan Om en Bij is mijn volgende bestemming. Woon er samen met Jozefine (kabinetszaken) een bijeenkomst bij ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van de geloofsgemeenschap Gereja Kasih Kristus. Pastor Ricky Pinontoan ontvangt mij bij de voordeur. Spreek de aanwezigen toe en wens de gemeenschap van harte geluk met deze bijzondere mijlpaal. Krijg een muzikaal onthaal. Een groot aantal leden van de gemeenschap bespeelt een angklung – een traditioneel Indonesisch muziekinstrument dat van bamboe is gemaakt. Jozefine doet dapper en niet onverdienstelijk mee. ‘I Have a Dream’ van ABBA wordt ten gehore gebracht. Favoriete muziek van mij. Krijg na afloop van vrijwilliger Yyun Utami een rondleiding door de kerk. Maak kennis met de vrijwilligers en bezoekers. Mooi om te zien hoe ontmoeting en verbinding centraal staan. Maak onder meer kennis met Julie, die massages verzorgt, en met Joy en Samuel, die zich als kapper inzetten tijdens de samenkomst in de kerk. Voor pastor Ricky is de samenkomst bijzonder, voor het eerst (s)preekt hij in het Nederlands. Neem afscheid. De warme betrokkenheid en gastvrijheid spat eraf.

Ben rond vier uur in Diligentia aan het Lange Voorhout. Woon een bijeenkomst bij ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Algemene Vereniging voor Natuurbescherming (AVN). Voorzitter Dick Ooms en secretaris Caroline de Jong ontvangen me allerhartelijkst. Krijg uit handen van Dick het allereerste exemplaar van het jubileumboek ‘AVN 1926-2026: 100 jaar natuurlobby’ aangeboden. Zeer eervol. Spreek de aanwezigen toe. Bied namens de gemeente symbolisch een informatiebord aan dat te zijner tijd bij Wapendal zal worden geplaatst. Goed om te zien hoe groot de liefde voor ons prachtige groen er ook na honderd jaar nog altijd is. Een bijzonder jubileum voor de AVN. Begroet beeldend kunstenaar Micky Bish. Een topper in haar soort.

Draag in de Perponcherstraat bij aan een initiatief waarmee bewoners stilstaan bij het (ongeveer) 125-jarig bestaan van hun straat. Boaz Disselkoen verwelkomt me te midden van een groot aantal enthousiaste en creatieve straatgenoten.

Ze zijn bijna allemaal bezig met het bewerken van een stoeptegel met kleurrijke kleine steentjes. Ze krijgen een blijvende plek in de straat. Spreek de aanwezigen – waaronder gemeenteraadslid Marije Mostert – met veel plezier toe. Treed op als erelid van de jury die de mooiste mozaïektegel moet kiezen.

De tegel met de afbeelding van het ‘Meisje met de parel’ gaat met de erehoofdprijs naar huis. De tegels waarop een ijsvogel en een ooievaar staan afgebeeld vallen eveneens in de prijzen, net als een wel zeer kleurrijke tegel die ik ter plekke de naam ‘pizza’ geef. De kunstwerken keren straks terug in de straat waar ze zijn bedacht en gemaakt. Een mooie en blijvende herinnering aan 125 jaar Perponcherstraat. Zeg Jozefine gedag.
Breng het laatste bezoek van vanmiddag in Mariahoeve. Woon aan de Tarwekamp een samenkomst bij met als thema ‘Tarwekamp vooruit’. Het is een informeel samenzijn van bewoners en ondernemers op initiatief van onder anderen Ingo Wewer (Wij-N-Wereld), bewoner Lieke Burger en Raheela Chedie (Verbinders). Stadsdeeldirecteur Casper van der Feltz wacht me samen met bestuursadviseur Maarten Beks op. Begroet tal van goede bekenden waaronder de initiatiefnemers, maar ook Patricia en Iwan Wind, Anneloes en Naomi van stichting Lichtpuntjes van Mariahoeve. Spreek de aanwezigen kort toe en onthul samen met Hedi Hamers een kunstwerk met een boom waar aanwezigen en betrokkenen een bijdrage aan hebben geleverd. Zet er zelf ook één bijdrage bij.

Podium NOORD zorgt voor een muzikale omlijsting terwijl kinderen zich vermaken op een springkussen. Goed om te zien dat hoewel er veel leed was en ook nog steeds is, de buurt ook vooruit durft te kijken.
Fris me, terug thuis, een beetje op en bereid en gebruik het avondeten. Bezoek om acht uur – opnieuw met Jozefine (kabinetszaken) – Mondial Movers Van der Velde Verhuizingen aan de Zinkwerf. Het familiebedrijf bestaat 100 jaar. Niemand minder dan Sjaak Bral praat, als een echte verhuizer in een knalrode stofjas gekleed, de avond op zijn bekende wijze aan elkaar. Spreek de aanwezigen toe. Reik namens het gemeentebestuur de versierselen uit die horen bij de onderscheiding ‘Ondernemers zijn Goud Waard’ aan Robert en Michelle Medenblik. Sta daarbij ook stil bij de rol van de familie Van der Velde, die het bedrijf een eeuw geleden heeft opgebouwd en waarvan de naam nog altijd met trots wordt gedragen. Mooi dat de voormalige eigenaren Leon en Rita van de Velde ook aanwezig zijn. De toekomst van het bedrijf lijkt in goede handen. De oudste zonen van Robert en Michelle werken inmiddels in het bedrijf. De dochter en (jongste) zoon hebben op dit moment andere plannen. Wie weet. Heerlijk om een prachtig familiebedrijf in het zonnetje te kunnen zetten.

Fotograaf: Phil Nijhuis
Kleed me, terug thuis, om. Stap in het pikkedonker op de fiets richting de Koninklijke Haagsche Golfclub aan de Groot Haesebroekseweg in Wassenaar. Stevig ritje. Woon een bijeenkomst bij ter gelegenheid van de 60ste verjaardag van Marien van der Meer. Ze heeft samen met ‘haar’ Jeroen een prachtig netwerk opgebouwd. Combineer dus het aangename met het nuttige. Een latertje. De fietstocht terug is overigens heerlijk.
Slaap zondagochtend voor mijn doen een beetje uit. Maak rond half negen mijn wandeling door de wijk. Vermaak me overigens vooral in de privésfeer. Pim Markering komt langs om een Schevenings shirt af te leveren (een lichtgrijze dit keer). Een tikkie is mijn bijdrage. Stap in de loop van de middag op de fiets. Drink een kop koffie bij De Waterreus aan de Strandweg met een goede bekende en bekijk ’s avonds de voetbalinterland Servië-Nederland (1-2).