Trek mijn zwembanen in Max Health Club. Prachtige wolkenhemel na afloop.

Stap op de fiets richting Stadhuis. Draag in de trouwzaal bij aan de opening van de International Staff Conference van VNG International. Eens per jaar komen de medewerkers van VNG International van over de hele wereld naar Den Haag. Verwelkom het gezelschap met een toespraak. Doe dat samen met de plv. directeur van VNG International Renske Steenbergen. Juist in deze ingewikkelde geopolitieke tijden is het van belang om met elkaar in gesprek te blijven en hoe beter dan via praktische oplossingen voor lokale problemen.

Hol terug naar de collegekamer. Zit de vergadering van de stuurgroep van het RIEC Den Haag voor. Het Regionaal Informatie- en Expertisecentrum is een samenwerkingsverband dat overheidsinstanties in onze regio ondersteunt bij de integrale aanpak van ondermijnende criminaliteit.
Maak in mijn werkkamer kennis met de 19-jarige Daan Bal uit Tholen. Hij wil later burgemeester worden. Stimuleer hem om na te denken over op wat voor manier je allemaal aan de (lokale) publieke zaak kunt bijdragen. Dat kan op veel meer manieren dan als burgemeester. Uiteindelijk is dat namelijk een onzeker en soms eenzaam bestaan. Maar, mijn aanmoediging heeft ie. Nemen na afloop een foto voor zijn Instagram.

Neem met Pauline van het bestuurssecretariaat de agenda van de komende weken door. Inmiddels heeft Ary André van facilitair de fraaie foto van de Hollandse IJssel van fotograaf Gerry Hurkmans opgehangen in mijn werkkamer. Super.

Heb telefonisch contact met Rombout Alkema (directie Veiligheid) en directeur Sport Peter van Veen.
Fiets rond het middaguur richting de Brouwersgracht. Woon een lunchbijeenkomst bij over het voorkomen van geweld tegen meisjes en vrouwen. De bijeenkomst maakt deel uit van de campagne Orange the World van UN Women en is georganiseerd in samenwerking met Emancipator. De focus ligt op de rol van mannelijke bestuurders (commissarissen van de Koning, wethouders en burgemeesters) als bondgenoot. Verwelkom net als Centrum 16*22-directeur Anne Hoogenboom (“Wat veel mannen in pak hier”) de gasten. Het gesprek aan tafel (‘You may say I am a dreamer’, hangt als tekst aan de muur) onder leiding van Bas Zwiers en Shivani Sewtahalsing blijkt een eyeopener: open, eerlijk en inspirerend. De gezamenlijke inzet om geweld te voorkomen en te stoppen krijgt hier voelbaar kracht en richting. Mannen zijn soms ‘klungelaars’ lijkt een motto. Wordt vervolgd.

Fiets in de loop van de middag via huis naar de Prins Hendrikstraat in het Zeeheldenkwartier. Daar doet Georgina haar knippende werk. Avondeet thuis. Breng ’s avonds samen met kabinetschef Eline Tops-Visser een kort bezoek aan een ontvangst ter gelegenheid van 78ste Onafhankelijksdag van Israël in het Marriott hotel aan de Johan de Wittlaan. Zie terug thuis beelden van de opening van het Wereldkampioenschap Voetbal.